Інтегрований урок-концерт. Творчість поетів-піснярів Козелеччини.
Автор : Андряник Т.А. вчитель української мови та літератури
Тема. Література рідного краю. Творчість поетів-піснярів Козелеччини.
Мета. Поглибити знання учнів по творчості поетів Козелеччини, зокрема, провести роботу над їх поезіями, що стали піснями; розвивати виразність читання поетичних творів; виховувати любов до музики, естетичні смаки.
Тип уроку. Інтегрований урок-концерт (українська література й музика).
Наочні посібники. Портрети поетів-піснярів Козелеччини, композитора В.Нестеренка.
Література.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Живу, де льон озерами блакиті,
Де розсипають гречки білий цвіт,
І де волошки в золотому житі
Очима предків дивляться у світ.
Такими чудовими словами виразив своє захоплення рідним краєм наш місцевий поет А.Крупко. Древня Козелецька земля щедра не лише природою, вона дала і дає світові визначних митців науки, культури, медицини. А серед них - талановиті поети: А.Крупко, Е.Улізько, І. Шевченко, К. Щурба, К. Дужа. Багато творів цих письменників
покладено на музику. Про них і піде мова на сьогоднішньому уроці.
Ш. Робота над вивченням віршів поетів - піснярів Козелеччини.
1. Вступне слово вчителя.
Українська пісня! Хто не був зачарований нею ? Хто не пов’язує її з найсвітлішими спогадами про дитинство та юність, з мріями бути красивим і ніжним, сильним і хоробрим? Який митець не був натхненний ії багатющими мелодіями, безмежною широтою і красою ії образів, ії чарівною силою, що викликає в людській душі найтонші, найглибші асоціації, почуття, думки і прагнення творити красу?
2. Бесіда з місцевим композитором В.М.Нестеренком.
- Сьогодні на нашому уроці присутній наш місцевий композитор, Заслужений працівник культури України - Василь Микитович Нестеренко
Його творчий доробок складає більше ста пісень на слова місцевих авторів, а також поетів України.
- Діти, ви підготували запитання Василю Микитовичу, і ми попросимо його на них відповісти.
- Як і коли ви вперше написали пісню?
- Що надихає вашу творчу натуру до створення такої ча рівної музики?
- Над чим ви працюєте зараз?
- Яка ваша улюблена пісня? Просимо іі виконати. Читати далі...