інформатика 2 клас
План уроку клас______2____________
Учитель ____Німець О. В._____________
Тема. Правила поведінки і безпеки життєдіяльності в комп’ютерному класі.
Мета уроку:
• вивчити техніку безпеки при роботі на комп'ютері;
• виховувати дбайливе відношення до устаткування кабінету;
• допомагати переборювати бар'єр "людина-комп'ютер".
Обладнання: програма "Як поводитись за комп’ютером ". Тип уроку: комбінований урок
Хід уроку
І. Організація класу.
II. Розминка.
- Діти, ми познайомимось: інопланетянин Елзік, гномик Мудрунчик та дівчинка Ганнуся. Вони хочуть перевірити, чи не забули ви за літо рахувати від 1 до 10 та розв'язувати найпростіші задачі. Якщо ви правильно виконаєте ці завдання, то вони і надалі будуть разом з нами мандрувати по Країні Інформатики.
Ось які завдання вам задає інопланетянин Елзік:
• Порахувати від 1 до 10.
• Порахувати до 10, пропустивши 4 та 7.
• Мама дала Сергійкові 6 яблук, 3 сливи і 1 моркву. Скільки фруктів дала мама Сергійкові?
Ганнуся хоче, щоб ви виконали ось такі завдання:
• Порахувати від 10 до 1.
• Вставити замість крапок пропущені числа: 1,2,..., 4, 5,...,..., 8, 9,10.
• Сергійкові батьки мають троє дітей. їх звати: Світланка і Оленка. Як звати третю дитину?
А завдання гномика Мудрунчика такі:
• Назвати сусідів чисел 7,4, 9, 6, 2 і 8.
• Коля вищий за Васю, але нижчий за Сергія. Хто вище: Вася чи Сергій?
- Молодці, діти! Ви гарно вмієте рахувати та розв'язувати задачі. Отже, гномик Мудрунчик, інопланетянин Елзік та дівчинка Ганнуся із задоволенням будуть вам допомагати в оволодінні комп'ютерною грамотою в 2 класі.
Повідомлення теми і мети уроку.
На урок інформатики ми приходимо у комп'ютерний клас. Але перш, ніж сісти за комп'ютер, слід ознайомитися з правилами безпечної роботи у цьому класі. Отже, тема сьогоднішнього уроку називається "У комп'ютерному класі". Ми не тільки ознайомимося з правилами поведінки у комп'ютерному класі, але й спробуємо запам'ятати їх.
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Розгляд малюнків на сторінці 8.
• Які помилки допустив Елзік при роботі за комп'ютером і що із-за цього трапилось?
Отже, щоб такого не трапилось з вами, треба гарно запам'ятати правила техніки безпеки. Давайте прочитаємо їх у підручнику.
2. Читання правил вголос, а потім самостійно.
3. Фізкультхвилинка.
Вітер очерет гойдає
І додолу нагинає,
Вліво, вправо нахилив
Й знову, знову закрутивсь.
Раптом тихо жук підліз,
Потягнувся на весь зріст,
Свій почистив язичок
Й закрутився у вальсок.
ІV. Робота за комп'ютером.
1.Програма "Як поводитись з комп'ютером".
Перегляд малюнків у програмі. Робота парами (В процесі перегляду малюнків учні по черзі один одйому задають запитання. Один учень запитує, а другий відповідає. Потім навпаки).
Вчитель допомагає учням працювати за комп'ютером.
2. Релаксація.
• Швидко покліпати, закрити очі і посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 4-5 разів.
• Подивитись на вказівний палець витягнутої руки на рахунок 1-4, потім перенести погляд вдалину на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.
V. Закріплення знань учнів. Підсумок уроку.
• Чи можна розпочинати роботу за комп'ютером без дозволу вчителя?
• На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?
• Як треба тримати спину?• Чого не можна торкатися?
• Чому не можна працювати вологими і брудними руками?
• Чи можна їсти за комп'ютерним столом?
VI. Домашнє завдання. • Виконати завдання "Для кмітливих" на сторінці 9.